Lekcja historii w muzeum

Historycznym spacerem po Gorlicach rozpoczęła się – we wtorek 9 kwietnia – regionalna wycieczka klasy VII. Uczniowie odwiedzili na swojej trasie miejsca związane z ważnymi wydarzeniami naszej historii lokalnej. Dowiedzieli się dlaczego gorlicka Tereska trzyma w rękach wiadro i jaki związek ma Kazimierz Pułaski, bohater konfederacji barskiej i wojny o niepodległość USA z ziemią gorlicką oraz poznali tajemnice gorlickich kapliczek: Jezusa Frasobliwego przy zbiegu ul. Węgierskiej z ul. Kościuszki oraz Matki Boskiej przy ul. Krętej. I tak, podróżując w czasie i ulicami Gorlic dotarli w końcu do XX wieku i do Muzeum regionalnego PTTK, gdzie mieli okazję wziąć udział w bardzo interesującej lekcji historii na temat I wojny światowej i bitwy pod Gorlicami. Uczestniczyli w niej – pod fachową opieką pani Przewodnik – bardzo aktywnie rozwiązując łamigłówki w aplikacji przeznaczonej dla zwiedzających wystawę. Piękna słoneczna pogoda zachęciła uczestników naszej wycieczki do odpoczynku na gorlickim rynku i częstowaniu się smacznymi lodami „U Łukasiewicza”. Wyjazd ten był świetną lekcją historii, bo jak inaczej uczyć o bitwie pod Gorlicami, niż odwiedzając miejsca wydarzeń, w których brali udział nasi pradziadkowie? Młodzieży klasy VII towarzyszyła podczas wyjazdu Wychowawczyni p. Krystyna Karp, a wyjazd zorganizowała i po mieście oprowadzała nauczycielka historii p. Barbara Sowa.

 

Skip to content