Majówka 2017

Czy można ciekawie spędzić pochmurne niedzielne popołudnie nie siedząc przed ekranem telewizora lub komputera? Okazuje się, że tak. W niedzielę 21 maja 2017r. w Siedliskach miała miejsce Rodzinna Majówka zorganizowana przez Rade Rodziców, Radę Pedagogiczną  Zespołu Szkół w Siedliskach. Na spotkanie przybyły całe rodziny i zaproszeni goście: przewodniczący Rady Miejskiej pan Stanisław Tabiś, Sekretarz Gminy pani Zdzisława Iwaniec, radne wsi panie: Maria Zarzycka i Ewa Truchan, sołtys Siedlisk pan Zdzisław Górka oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Uczniowie klas I – III oraz grupa teatralna Marionetka wystąpiły z pięknym widowiskiem słowno – muzycznym. Tańce maluchów oraz żarty i scenki teatralne zachwyciły widownię. Dzieci wystąpiły w kolorowych strojach, w których przygotowaniu pomogli rodzice. Uczniów do występu przygotowały panie: Elżbieta Bek, Małgorzata Bogusz, Anna Motyka i Renata Rzepka. Po występie uczniów zagrał zespół folkowy ze Szkoły Muzycznej w Bobowej. Wśród występujących byli i nasi uczniowie. Kolejnym elementem majówki był koncert Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach. Świetnie bawiliśmy się przy dźwiękach orkiestrowych przebojów. Następnie zgromadzeni na sali gimnastycznej widzowie mogli podziwiać pokaz mody Eco-fashion przygotowany przez uczniów klas drugich gimnazjum pod opieką p. Barbary Sowy. Uczennice w roli modelek zaprezentowały pomysłowe i oryginalne stroje wykonane z folii, puszek aluminiowych, naczyń jednorazowych itp. Część artystyczną zakończył koncert piosenki angielskiej w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół przygotowanych przez panie Barbarę Pacion, Jolantę Forczek i Małgorzatę Laskowską.

Ale to nie wszystkie atrakcje przygotowane na ten dzień. Występom towarzyszyły: kawiarenka z przepysznymi ciastami, lodami oraz mała gastronomia. Było coś dla ducha i dla ciała. Można była sprawdzić swoje sportowe umiejętności podczas gry w szachy (opieka p. Ewa Dziedzic, p. Barbara Pacion), podczas gry w warcaby (opieka p. Magdalena Przetacznik, p. Wiesława Tarasek) oraz podczas gry w tenisa stołowego (opieka p. Bożena Tarsa, p. Elżbieta Ligęza).

Takie sposoby wspólnego spędzania wolnego czasu świetnie integrują społeczność lokalną. Pokazują, że szkoła nie jest tylko nudnym miejscem zdobywania wiedzy i pełnym wymagań, ale można tu również spędzając czas z rodziną dobrze się bawić.

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/6423600864074860545?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content