Misyjna akcja charytatywna

Niespełna dwa lata temu prosiliśmy Was o pomoc przy organizowaniu paczek dla dzieci na Ukrainie w ramach akcji „Paczka mikołajkowa dla dzieci na Ukrainie” organizowanej przez radio RDN Małopolska i Nowy Sącz. Przynieśliście tak wiele darów, że udało się wtedy naszym wolontariuszom przygotować aż 80 paczek ze słodyczami, zabawkami i przyborami szkolnymi, więcej niż jakakolwiek szkoła podstawowa w diecezji. Dzięki Wam na twarzach dzieci w polskich rodzinach na Ukrainie pojawiły się uśmiechy radości, a ich marzenia zostały spełnione.

Dziś również kierujemy do Was podobną prośbę licząc na Waszą życzliwość i wielkie, otwarte dla innych serce. Zwróciła się do nas Michalina, nasza absolwentka zaangażowana w pracę Zespołu Misyjnego „Wchód” działającego przy Zakonie Redemptorystów w Tuchowie. Proszą o wsparcie – zorganizowanie zbiórki nowych przyborów szkolnych i różnego rodzaju artykułów papierniczych (można pomóc również składając ofiary pieniężne). Materiały te są przekazywane dzieciom i młodzieży, uczestniczącym w rekolekcjach prowadzonych przez Zespół oraz wykorzystywane podczas zajęć organizowanych w czasie trwania rekolekcji, środki finansowe służą w celu pokrycia kosztów związanych z przygotowaniem rekolekcji.

Pan dyrektor Wiesław Job zgodził się na przeprowadzenie takiej zbiórki w naszej szkole w dniach od 23 maja do 15 czerwca. Akcją na terenie szkoły zajmuje się pani Barbara Sowa. Poniżej znajdziecie listę, jakich przyborów dzieci potrzebują. Dla nas jest to niewielki wydatek kilku, kilkunastu złotych – dla nich drogi dar. Pierwsi darczyńcy w zamian za komplety przyborów otrzymają pamiątkowe zakładki misyjne. Poza wdzięcznością ojcowie redemptoryści obiecują także w naszej intencji modlitwę, a to najcenniejsze, gdyż „radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9, 7).

Lista przykładowych artykułów papierniczych i sportowych na zbiórki organizowane dla Zespołu Misyjnego „Wschód”:

zeszyty o różnej grubości (w kratkę i w linie) piórniki, kredki (ołówkowe, świecowe, pastele) farby plakatowe, akwarele ołówki, długopisy plastelina, bloki rysunkowe, techniczne papier kolorowy, papier brokatowy bibuła marszczona notesy, pisaki, flamastry, markery arkusze bristolu białe i różnokolorowe, klej szkolny, nożyczki szkolne, balony do modelowania, pompki do balonów do modelowania, piłki: do gry w piłkę nożną i siatkową, zestaw do tenisa stołowego: siatka na stół i paletki, zestawy do gry w badmintona, piłki tenisowe, różnokolorowy papier samoprzylepny (format A4), identyfikatory plastikowe z klipsem i agrafką.

Skip to content