Ostatni Bal Gimnazjalny – 2019

„Ta nasza młodość z kości i krwi
Ta nasza młodość co z czasu kpi
Co nie ustoi w miejscu zbyt długo
Ona co pierwszą jest potem drugą
Ta nasza młodość ten szczęsny czas
Ta para skrzydeł zwiniętych w nas”

Karnawał to okres bali oraz zabaw tanecznych, dlatego i w tym roku młodzież naszego gimnazjum miała swoją „małą studniówkę”. Lecz był to już ostatni,  XVII Bal Gimnazjalny. Tradycja organizowania tej imprezy sięga 2002 roku,  kiedy pierwszy rocznik kończył gimnazjum. Ale jak to w życiu bywa, coś się kończy, coś zaczyna, a czas Balów Gimnazjalnych dobiegł końca.

Wstępem do balu był występ trzecioklasistów – Gabrieli Rymek i Kamila Krawczyka, którzy przywitali przybyłych gości i podziękowali dyrektorowi szkoły p. Wiesławowi Job, wychowawczyniom – p. Bożenie Tarsie i p. Barbarze Pacion, wszystkim nauczycielom oraz rodzicom. Następnie tradycyjnie rozpoczął się dostojny staropolski taniec – polonez. Dziewczęta i chłopcy ubrani w wieczorowe stroje, garnitury i eleganckie sukienki nie przypominali już dzieci, jakimi byli do niedawna, ale dojrzałych ludzi, którzy lada moment opuszczą mury szkoły. Gdy ucichły dźwięki poloneza, młodzież zaprezentowała drugi taniec – rock’n’rolla, przygotowany przez nauczycieli wychowania fizycznego – p. Bożenę Tarsę i p. Mariusza Fydę. W dalszej części pan dyrektor Wiesław Job powitał serdecznie zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców na tegorocznym balu.

Stało się również tradycją to, że uczniowie poza tańcami przygotowują krótki kabaret. W tym roku skecz „Napad na bank” perfekcyjnie odegrali: Szymon Job, Mateusz Nowak oraz Mateusz Wojtas.

Siedemnasty Bal Gimnazjalny to już przeszłość. Pozostały po nim tylko  wspomnienia i wiele zdjęć. Teraz przed naszą młodzieżą kolejne ważne wydarzenia – egzamin gimnazjalny, bierzmowanie i wybór szkół średnich.

Skip to content