Pierwszy Dzień Wiosny

Jutro, tj. 21 marca zaczynamy kolejną porę roku WIOSNĘ!!! W związku z tym SU organizuje akcję „ZIELONO MI!!!” Prosimy, by każdy uczeń przyszedł ubrany w coś zielonego J, niech nasza szkoła wypełni się wiosną!!!

21 marca to pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Zespołu Downa. Pragniemy, aby w tym roku międzynarodowa akcja ,,Dzień kolorowej skarpetki” zagościła również w naszej szkole.

Data 21 marca nie jest przypadkowa – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. W tym dniu pragniemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący, zbędny chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Zachęcamy wszystkich uczniów, do założenia kolorowych, niepasujących do pary skarpetek. Skarpetki nie muszą być na nodze, mogą wystawać z torebki czy kieszeni bądź też wisieć przypięte do swetra. Ważne by były widoczne!

Opiekun SU p. Jolanta Forczek

Skip to content