Seans kinowy „O psie, który jeździł koleją”

Dnia 15 listopada 2023 r. uczniowie klas trzecich pod opieką pań: Beaty Janus i Małgorzaty Laskowskiej wybrali się na specjalnie zarezerwowany dla nich w kinie Helios w Nowym Sączu seans filmowy „O psie, który jeździł koleją”. Nie każdy z nich wiedział, że na stacji kolejowej w Nowym Sączu nagrano kilka scen do ekranizacji opartego na prawdziwej historii opowiadania Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”.

Uwspółcześniona adaptacja książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją” to przepiękny film o wspaniałym i wiernym psie oraz wierze w cud, zakończony happy endem, niewątpliwie trafił do serc naszych uczniów. Gwiazdorska obsada oraz podjęte w filmie zagadnienia dotyczące empatii wobec słabszych, wspaniała przyjaźń między czworonogiem a człowiekiem a także odpowiedzialne korzystanie z Internetu i mediów społecznościowych pokazują walory artystyczne i edukacyjne filmu.

Po skończonym seansie pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

tekst: p. Beata Janus, foto: p. Beata Janus, p. Małgorzata Laskowska

Skip to content