Skarby Małopolski 2012

Od lutego do marca 2012r. miały miejsce w naszej szkole warsztaty w ramach wojewódzkiego IX Konkursu Plastycznego Skarby Małopolski.

Podczas warsztatów realizowany był projekt edukacyjny we współpracy z Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu autorstwa p. Barbary Sowy pt. ”Nasza szkoła wczoraj i dziś”.

Powstał wtedy scenariusz zajęć i prace plastyczne, które wzięły udział w konkursie organizowanym przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. W warsztatach udział wzięli uczniowie klas I-III , a poprowadziły je p. Barbara Sowa, p. Krystyna Stec-Rafa i p. Agnieszka Śliwa-Klara.

Dnia 20. kwietnia 2012r. Jury konkursowe ogłosiło wyniki.

W kategorii  – nagrody za prace grupowe – I nagroda

praca plastyczna „Elementarze”
Aleksandra Górka, Agnieszka Olechny, Paulina Synowiec, Izabela Wojna, Natalia Zych
Gimnazjum w Siedliskach

Jury w składzie:
Agnieszka Buława-Orłowska – artysta plastyk, projektantka grafiki użytkowejMarcin Klag – artysta plastyk, projektant grafiki użytkowejPiotr Witosławski – artysta plastyk, projektant, fotografZbigniew Sałaj – artysta plastyk, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, obiektami z papieru, wideo
Adam Organisty – historyk sztuki

dyplom-small-scan0182W kategorii – nagrodzone scenariusze warsztatowe – II nagroda

Scenariusz „Nasza szkoła wczoraj i dziś”
W
uzasadnieniu werdyktu napisano:
„II nagrodę dla scenariusza „Nasza szkoła wczoraj i dziś” przyznano za: oparcie działań o zagadnienie wspólne i znane uczniom, poprzez zaangażowanie we wspólne poszukiwanie śladów przeszłości, zmieniające nastawienie i tworzące związki emocjonalne z problemem; wyjątkowo dobrze rozpisany projekt z uwzględnieniem wszystkich elementów koniecznych dla idealnego przebiegu działań edukacyjnych; odkrycie, że w muzeach nie musi „wiać nudą”, stagnacją i nieciekawą historią; wiązanie przeszłości ze współczesnością.”

Jury w składzie:
Łucja Piekarska-Duraj – antropolog społeczny, pracuje w programie „Dynamika Ekspozycji” w Małopolskim Instytucie KulturyJustyna Masłowiec – koordynator Zespołu ds. Edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w KrakowieMonika Nęcka – nauczyciel akademicki, metodyk edukacji artystycznej
Aleksandra Rzońca – doradca edukacyjny, historyk sztuki, pedagog

Wszystkie nadesłane prace plastyczne zostaną zaprezentowane w maju podczas wystawy. Wystawie towarzyszyć będzie katalog w wersji cyfrowej, w którym znajdą się nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne uczniów i scenariusze warsztatów opracowane przez nauczycieli.

Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i scenariuszowego odbędzie się 18 maja 2012 r. o godz. 12.00, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Po uroczystym wręczeniu nagród odbędzie się wernisaż wystawy.  http://mik.krakow.pl/

[pe2-gallery album=”http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/109628204909259691508/albumid/5721651698294209441?alt=rss&hl=en_US&kind=photo” ]

Skip to content