Spotkanie z policjantem

Dnia 23 listopada 2016 roku na sali gimnastycznej w Zespole Szkół  w Siedliskach, odbyło się spotkanie gimnazjalistów z Panem policjantem. Prelekcję przeprowadził st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. Pierwszym tematem były środki odurzające. Policjant zwrócił szczególną uwagę na skutki ich spożywania. Zażywanie ich jest karalne. Mówił, jak one wpływają na nasz organizm. Jakie konsekwencje one niosą. Na spotkaniu wspomniano również o uzależnieniach takich jak: spożywanie alkoholu, zażywanie dopalaczy i narkotyków. Pamiętajmy, że spożywanie ich jest nielegalne. Najczęściej nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że się już uzależniliśmy. Stajemy się im podporządkowani, są naszym celem do zaspokojenia. Prelegent mówił także o zagrożeniach w sieci. Czasami nie zdajemy sobie sprawy co udostępniamy innym obcym osobom. Powinniśmy przemyśleć, zanim cokolwiek wrzucimy do jakiegokolwiek portalu społecznościowego. Dajemy w ten sposób dostęp do naszej prywatności Celem prelekcji było uświadomienie nam jak wielkie czyhają na nas w środowisku i w sieci. Starajmy się nie ulegać im, walczyć z nimi, aby uczynić swój świat bezpiecznym i lepszym.

A.H i D.K

Skip to content