Szkoda, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku – klasy II i III na sportowo

„ Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. ” Janusz Korczak

1 czerwca to dzień, kiedy obchodzimy jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci – DZIEŃ DZIECKA. Ten dzień w naszej szkole również upłynął w wyjątkowej atmosferze. Zamiast tradycyjnych lekcji uczniowie spędzili ten dzień bardzo aktywnie. Klasy II a, II b oraz III pod opieką  p. Magdaleny Przetacznik, p. Małgorzaty Lasowskiej oraz p. Lucyny Gawlik-Bajorskiej, brały udział w zajęciach na sali gimnastycznej o charakterze sportowym.

Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w przygotowanych rozgrywkach, które były punktowane. Każda klasa tworzyła drużynę, ubraną w wybranym przez uczniów kolorze. Konkurencje sztafetowe w jakich wzięli udział uczniowie to np. toczenie dwóch piłek do pachołka, niesienie tacy z piłką, poruszanie się chodem kraba, kozłowanie i rzut  piłką do tenisa stołowego oraz zabawa z butami i z przerzucaniem piłek w stronę pola drużyny przeciwnej.

Po podliczeniu wszystkich punktów, okazało się że:

I miejsce zajęła klasa 3 (czarni),

II miejsce klasa 2a (biali),

III miejsce 2b (czerwoni).

Była to dla dzieci świetna zabawa, jak i możliwość pokazania swoich umiejętności sportowych. Po zakończeniu rywalizacji, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek oraz zostały wręczone dyplomy dla klas za zajęcie poszczególnych miejsc. Nie zabrakło również w tym dniu lodów, ufundowanych przez p. Burmistrza oraz smacznego poczęstunku dla dzieci, który przygotowali rodzice. To był udany dzień, szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest raz w roku…

tekst i foto: Lucyna Gawlik-Bajorska

Skip to content