Walentynki u najmłodszych

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

We wtorek 14 lutego 2023 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. W tym dniu wszystkie dzieci ze zerówki ubrane były na czerwono, a dzień przepełniony był wieloma atrakcjami. Przedszkolaki zapoznały się z tradycją Walentynek, rozmawiały o tym jak można okazywać szczęście, przyjaźń oraz miłość bliskiej osobie. Wzięły udział w różnych zabawach m.in.: szukały drugiej połówki serca, bawiły się przy piosenkach, rozwiązywały zagadki, nie zabrakło sercowych kolorowanek. Wykonały również pracę plastyczną „WALENTYNKOWE DRZEWKA SZCZĘŚCIA”.

Dzieci wraz z wychowawczynią losowały z walentynkowego pudełka wykonane dzień wcześniej kartki. To był miły akcent, który wywołał u wszystkich serdeczny uśmiech na twarzy. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę-kartkę, pysznego lizaka oraz balony w kształcie serca. Dzień upłynął nam wszystkim w bardzo miłej atmosferze.

Tekst i foto: p. Katarzyna Kania

Grupa 4-5-latków również świętowała Walentynki. Dzień rozpoczęliśmy zabawą, w której zadaniem dzieci było powiedzenie czegoś miłego koledze lub koleżance obok. W ten sposób utworzyliśmy krąg sympatii i wprowadziliśmy się wzajemnie w dobry nastrój, a dzieci mogły poczuć się  lubiane i wartościowe. Rozmawialiśmy także o znaczeniu tego dnia i o tym, jak ważne jest okazywanie sobie wzajemnie miłości, sympatii i wdzięczności. Następnie przedszkolaki wylosowały osobę, dla której miały przygotować tego dnia drobny upominek lub laurkę. Oprócz wykonanych przez siebie laurek i rysunków dzieci otrzymały także drobne upominki przygotowane przez rodziców.

Tekst: p. Magdalena Gębarowska, foto: p. Magdalena Przetacznik

Skip to content