Dzień Babci i Dziadka

Babcia to najpiękniejsze słowo świata. Uśmiech aniołów przeniesiony na ziemię.  ~Autor nieznany~

Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która
nie ma końca i serce zrobione ze złota. 
 ~Autor nieznany~

Dzień Babci i Dziadka

Dzieci z oddziału przedszkolnego i zerówki z dużym zaangażowaniem przygotowywały się na nadchodzące święto Babci i Dziadka. Towarzyszyły temu ogromne emocje, radość mieszkała się z ekscytacją i niepewnością. Przedszkolaki wraz z paniami wychowawczyniami przygotowały laurki oraz prezenty dla Babć i Dziadków. Pilnie uczyły się również wierszy, piosenek i tańców.

W końcu nadeszła ta chwila, w sobotę 28 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza po pandemii uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Z okazji tego święta do naszej szkolnej sali gimnastycznej licznie przybyli zaproszeni goście.

Uroczystość otworzył Pan Dyrektor, przywitał przybyłych, złożył życzenia Babciom oraz Dziadkom i zaprosił ich na część artystyczną w wykonaniu dzieci.

Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki z oddziału 4-5-latków, później zaprezentowały się dzieci z zerówki. Mimo tremy spowodowanej liczną publicznością dzieci odważnie wyszły na scenę i zaprezentowały się w montażach słowno-muzycznych, złożyły swoim Babciom i Dziadkom życzenia, następnie przedstawiły zebranej publiczności przygotowane tańce. Po występach wspólnie odśpiewały tradycyjne „Sto lat” i ruszyły do swoich najbliższych z własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz laurkami.

Po części artystycznej na zgromadzonych gości czekał pyszny poczęstunek, podczas którego Babcie i Dziadkowie mogli posłuchać kolęd w wykonaniu Zespołu Folkowego Ciupazecka ze Szkoły Muzycznej w Bobowej.

Drogie Babcie i Drodzy Dziadkowie, składamy Wam jeszcze raz najlepsze życzenia, dużo zdrowia, radości i wiele powodów do dumy z Waszych wnuków i wnuczek.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi za pomoc w organizacji święta oraz obecność, panu Pawłowi Szurze za obsługę sprzętu muzycznego, Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości, Zespołowi Folkowemu Ciupazecka za uświetnienie wydarzenia, Damianowi Rafie za uwiecznienie imprezy na zdjęciach oraz wszystkim obecnym za tak liczny udział.

tekst: pani Magdalena Gębarowska, foto: Damian Rafa

Skip to content