Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

 Język polski to jeden z najtrudniejszych języków świata. Sprawia on dużo problemów, a zwłaszcza  jego gramatyka i ortografia. W Polsce  jest wiele świąt, które  mają na celu podnoszenie świadomości narodowej oraz kształtowanie odpowiedzialności za polszczyznę.  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to jedno z nich.

Aby uczcić to wydarzenie uczniowie Naszej Szkoły, w kilku konkurencjach, udowodnili, iż język polski im niestraszny. Połączenie nauki z rozrywką skutkowało dużą porcją informacji  i zabawy. Narysować frazeologizm?  Wskazać synonim używając koła fortuny? Odczytać łamaniec językowy? Dla naszych uczniów to żaden problem. Wszyscy uczniowie pracowali z zaangażowaniem i dokładnością. Najlepszą klasą okazała się klasa V, która zdobyła i immunitet, który zwalnia ze sprawdzianu, kartkówki, odpowiedzi ustnej
i zadania domowego w wybranym przez nią dniu.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przygotowały panie polonistki Barbara Zielińska, Krystyna Karp i Mariola Ligęza.

Tekst p. Barbara Zielińska, Foto: Damian Rafa

 

Skip to content