Jesienny wyjazd klas trzecich

3 października  2022 klasy trzecie z wychowawczynią Magdalena Przetacznik oraz  Bożeną Tarsą udały się elektrycznym autobusem do Grybowa do Szkoły Podstawowej nr 1 na wystawę „Szancer. Wyobraź sobie”  oraz na zajęcia w Ośrodku Hipoterapii w Stróżach.

Na wystawie oprócz kilkudziesięciu najważniejszych i najpiękniejszych rysunków Jana Marcina Szancera oraz książek, do których wykonał ilustracje, znajdowały się także instalacje przygotowane specjalnie na potrzeby ekspozycji: teatr cieni, lustro zmieniające w ulubione postacie, czy ściana niewidocznych strachów! Dzięki takiej scenografii zwiedzający mogli poczuć się jak bohaterowie bajki, opartej na istotnych wydarzeniach z życia rysownika i wraz z nim ćwiczyć swoją wyobraźnię. Dzieci korzystały z masek, kukiełek, niezwykłych długopisów, szukały bohaterów ilustracji i ciekawie spędzały czas.

Zajęcia w Ośrodku Hipoterapii obejmowały zarówno poznanie podstawowych informacji na temat koni, ich ras i umaszczenia, a także potrzeb, jak i pierwszą lekcję jeździectwa.  Były to zajęcia wzbudzające wiele dobrych emocji.  Na koniec uczestnicy dowiedzieli się jak dbać o konie: czyścić, czesać je, karmić oraz prawidłowo osiodłać konia.

Był to wyjazd, który na długo zostanie w pamięci uczestników 🙂

Tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content