Zabawa andrzejkowa 2022

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…”

Od dawna, chwilą kiedy można było poznać tajemnicę jaką niesie przyszłość, był wieczór andrzejkowy. Kiedyś podchodzono do tego niezwykle poważnie i wierzono w to co wskazywała wróżba. Obecnie jest to zabawa z przymrużeniem oka, w której dzieci chętnie biorą udział.

Tak, też w naszej szkole 22 listopada 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III, wzięli udział w przygotowanej zabawie andrzejkowej, w pięknie przystrojonej hali sportowej.

O dobrą muzykę zadbali uczniowie klasy VII i VIII. Przy dźwiękach ulubionych melodii wszyscy doskonale się bawili. Uczniowie tańczyli układy choreograficzne, które przygotowały dziewczyny z SU. Dzieci mogły też tego dnia poczuć magiczną atmosferę, biorąc udział w różnych ciekawych wróżbach, przygotowanych przez wychowawczynie klas II i III. Była możliwość np. przekłuć papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Losować magiczne karteczki na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Wybrać kubeczek pod którym ukrywał się symbol oznaczający co może nas spotkać w przyszłości. Ogromnym powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy. Na zakończenie zabawy andrzejkowej, każdy uczestnik wylosował dla siebie cukierka z ukrytą wróżbą. Dzięki rodzicom w klasach na dzieci czekał pyszny poczęstunek.

Wspólna zabawa minęła wszystkim miło. Dzieci mogły się przekonać, że tradycyjne andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa, której tego dnia nie zabrakło.

Tekst: Lucyna Gawlik-Bajorska, Foto: Damian Rafa

Skip to content