Co działo się jesienią w bibliotece szkolnej gimnazjum?

Nasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i w związku z tym konsultowane był zakupy nowości wydawniczych z uczniami i nauczycielami.

W październiku świętowaliśmy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

cam00694Ogłoszone zostały konkursy całoroczne na wzorowego czytelnika biblioteki szkolnej oraz na recenzję książki. Odbył się konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”. Wystawę zdjęć można oglądać na gazetce na korytarzu szkolnym.

Przez 10 dni trwał „Konkurs dla uważnych czytelników”, w którym za rozpoznanie tytułu książki, z której pochodzi kserowana strona, można było wygrać czekoladę.

20160929_100157

Dzień Głośnego Czytania tego dnia uczniowie Gimnazjum nie tylko czytali i słuchali głośnego czytania. Na zajęciach zostali wprowadzeni w tematykę bajek, baśni i legend po to, by każda klasa samodzielnie napisała swoją klasową opowieść. Powstało 5 oryginalnych i niezwykle ciekawych bajek. Ich fragmenty zostaną opublikowane w szkolnej gazetce.

dscf6182

Pracę rozpoczęło kółko dziennikarskie, które przygotowuje się do wydania na początku grudnia szkolnej gazetki. Znajdą się w niej szkolne aktualności: informacje o wydarzeniach i imprezach szkolnych, sukcesach uczniów, wywiady, konkursy oraz spora dawka rozrywki i humoru. W sekcji wytrwale pracują: Wiktoria Fryczek, Gabriela Rymek, Kinga Kobaka, Jolanta Ziomek, Emilia Bienias, Urszula Ziomek, Sabina Martuś oraz Mateusz Wojtas.

dsc_2884

Uczniowie gimnazjum spotkali się w bibliotece z majorem Mirosławem Szpunarem, który jest Zastępcą dowódcy – szefem sztabu 21 dywizjonu artylerii przeciwlotniczej im. gen. dyw. Ludwika Zająca. W latach swojej służby wojskowej uczestniczył w misjach pokojowych w Kosowie, Iraku, Afganistanie oraz na Ukrainie. Opowiadał o swojej jednostce, pracy w wojsku, przybliżył zagadnienia związane z misjami pokojowymi. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali prezentacji ilustrowanej zdjęciami oraz pamiątkami ze służby. Swoją ciekawość mogli zaspokoić zadając pytania, na które gość chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

Skip to content