„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” to akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak bardzo niebezpieczny może być dla nas hazard. Mieliśmy możliwość dowiedzieć się o tym, gdyż dnia 13 grudnia odbyły się w naszej szkole ciekawe zajęcia na temat hazardu oraz związanych z tym ryzykownych zachowań. Zaproszone prelegentki – panie: Agnieszka Bugno i Małgorzata Michalik – omówiły przyczyny oraz skutki wywoływane poprzez hazard.  Na spotkaniu poznaliśmy przyczyny i skutki, które wywołuje hazard. Prowadzenie edukacji na temat hazardu integruje dzieci i młodzież oraz poszerza świadomość tej problematyki, dlatego należy wdrażać wśród nich działania profilaktyczne dotyczące uzależnienia wobec hazardu. Ma to służyć również kształtowaniu właściwych postaw u młodych ludzi wobec uzależnienia. Po tym spotkaniu wróciliśmy do klas bogatsi o nowe doświadczenie. Duża wiedza Pań oraz przekazana nam świadomość uzależnienia wobec hazardu stanowiły dla nas nowy bagaż zdobytej wiedzyPragniemy podziękować Paniom z KAS za tę wizytę, po której wielu dowiedziało się, że nawet gry, w które grają są grami hazardowymi.

Tekst: Wiktoria Juruś, Tekst&Foto: Damian Rafa

Skip to content