Teatr i radio, czyli przepis na udaną szkolną wycieczkę

Wspaniałe kostiumy, świetnie zagrane role i piosenki a przede wszystkim ponadczasowe przesłanie poetyckiej opowieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego – tego świadkami byli uczniowie klas 4, 5 i 6 naszej szkoły, którzy w poniedziałek 16 listopada 2015r. mieli okazję obejrzeć w tarnowskim teatrze spektakl pt. „Mały Książę”.

Pilot, który musi awaryjnie lądować na Saharze spotyka na swojej drodze małego chłopca, przybysza z planety B 612. Z opowieści, które słyszy dowiaduje się, a wraz z nim i my widzowie, wielu ciekawych spostrzeżeń z podróży: „Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół.”, „Pustynię upiększa to, że gdzieś w sobie kryje studnię.”, „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – te i inne teksty Małego Księcia będą mieć zawsze ponadczasowe przesłanie.

Kolejnym i nie mniej interesującym punktem naszej wyprawy do Tarnowa była wizyta w siedzibie radia RDN Małopolska. Dzięki uprzejmości redaktorów i dziennikarzy tam pracujących, szczególnie p. Magdalenie Iwaniec, prezes Klubu Dobrze Nastawionych (sympatyków RDN), mogliśmy zwiedzić siedzibę radia i zobaczyć na czym polega praca radiowców. Zawsze tylko słyszymy piosenki, głosy, które informują nas o bieżących wydarzeniach, prowadzą audycje, przeprowadzają wywiady, a tak naprawdę nie wiemy jak to „od kuchni” wygląda. Dzięki tej wizycie mogliśmy się o tym przekonać, że zawód dziennikarza nie jest wcale tak łatwy jak się niektórym wydaje. Mieliśmy również możliwość zaśpiewać piosenkę i opowiedzieć o naszej szkole przed mikrofonami, a będzie można nas posłuchać w środę o godz. 17:10 w audycji KDN w radiu RDN oczywiście (103,6 FM, 101,2 FM).

W drodze powrotnej wzięliśmy jeszcze udział w autobusowym 😉 konkursie wiedzy na temat spektaklu i wizyty w radiu, w którym nagrodą były gadżety radiowe.

Wycieczkę zorganizowała pani Krystyna Karp, spotkanie w radiu p. Barbara Sowa, a towarzyszyła nam również p. Katarzyna Kostrzewa-Krok.

Skip to content