Wigilia dla Seniorów – 2018

Boże Narodzenie to czas w którym na świat przychodzi Bóg w osobie Dzieciątka Jezus. „To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może”
20 grudnia 2018 roku w SP im.ks. Jana Reca w Siedliskach o godzinie 14:00 Dyrektor Szkoły p. Wiesław Job oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p.Joanna Fryczek powitali Gości przybyłych na Wigilię dla Seniorów. Przy wigilijnym stole usiedli obok siebie zaproszeni Seniorzy i Osoby Samotne, emerytowani Nauczyciele, katecheta ks. Paweł Zawiślan, przedstawiciele władz samorządowych Burmistrz Bobowej p. Wacław Ligęza, Sekretarz Urzędu Miasta p. Zdzisława Iwaniec, Przewodnicząca Rady Miasta p. Małgorzata Molendowicz, Sołtys wsi Siedliska p. Zdzisław Górka oraz radna p. Ewa Truchan.
Podczas spotkania jako pierwszy wystąpił szkolny teatrzyk „Marionetka” działający pod opieką p. Renaty Rzepki oraz p. Anny Motyki.
Przepiękne, pełne koloru i treści „Jasełka” poprowadziły do zdziwienia zebranych nad tajemnicą Nocy Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu i odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz modlitwie nastąpiło łamanie się opłatkiem. Wiele ciepłych myśli, życzeń i wzruszeń popłynęło z ust i serc. W atmosferze życzliwości i pokoju wszyscy zasiedli do wigilijnego posiłku przygotowanego tradycyjnie przez Radę Rodziców. Ponadto każdy z przybyłych Gości otrzymał słodki piernikowy upominek.
„To właśnie tego wieczoru, od bardzo wiele wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku.”
Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 

Skip to content