Włącz historię! – Akcja BohaterON – cz. 2 – W zerówce

Rok w rok, o tej samej porze, do Dziadka Władka przychodzi listonosz z pewną bardzo ważną przesyłką. Co to za paczka? Czemu Dziadek Władek tak jej wypatruje i jakie wspomnienia przywołuje jej zawartość? Czego z tej opowieści nauczy się Zosia i co na to Kot? ” – tego dowiedziały się dzieci z oddziału zerówki podczas zajęć przeprowadzonych przez Wychowawczynię – panią Katarzynę Kanię w ramach naszej akcji BohaterON. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim” – to przedstawienie dla najmłodszych, które jest oparte na relacji dziadek – wnuczka. Dzieci dowiedziały się z niego czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co trzeba zrobić, żeby móc nazwać się patriotą. Zrozumiały podczas zajęć również i to, co znaczy dla nas pamięć o historii.

Tekst: p. Barbara Sowa, koordynator akcji; Foto: p. Katarzyna Kania wych. zerówki

Skip to content