Włącz historię! – Akcja BohaterON – cz. 3 Gra terenowa

Wykorzystując pogodne dni końca października uczniowie klas I – VIII rozgrywali historyczną grę terenową BohaterON. Łącząc wiedzę historyczną i ruch na świeżym powietrzu wykorzystywali praktyczne wiadomości czytając mapę i współrzędne lokalizacji, aby odszukać i rozwiązać zagadki związane z Powstaniem Warszawskim oraz poznać biografie żyjących jeszcze Powstańców. Ten sposób prowadzenia lekcji historii – gamifikacja – świetnie zmotywował uczniów do rywalizacji zespołowej i sprawił im wielką frajdę. Pozwolił również na praktyczne wykorzystanie takich umiejętności jak orientacja w terenie, wyszukiwanie informacji czy praca zespołowa.

Tekst: Barbara Sowa, koordynator akcji

Foto: Barbara Sowa, Beata Janus, Lucyna Gawlik-Bajorska

 

Skip to content