Wyjazd do teatru klasy 1

Dnia 11 stycznia 2024 roku klasa 1 naszej szkoły pod opieką wychowawczyni pani Magdaleny Przetacznik oraz pani Marioli Ligęzy miała przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do Teatru w Tarnowie na spektakl teatralny zatytułowany „Niesamowite Przygody 10 Skarpetek”. Spektakl ten był adaptacją lektury szkolnej, co nadawało mu dodatkowego znaczenia edukacyjnego. Wyjazd ten miał na celu rozbudzenie zainteresowań kulturalnych. Spektakl okazał się być niezapomnianym przeżyciem dla uczniów.

Adaptacja lektury szkolnej była przemyślana i dostosowana do zrozumienia młodej widowni. Aktorzy nie tylko doskonale odgrywali swoje role, ale także nawiązywali interakcję z publicznością. To duże zaangażowanie aktorów sprawiło, że uczniowie czuli się częścią spektaklu, co z pewnością wpłynęło na ich zaangażowanie i entuzjazm. Scenografia, kostiumy i muzyka tworzyły magiczną atmosferę, która doskonale oddawała klimat lektury. Wątki humorystyczne skutecznie rozśmieszały uczniów, a jednocześnie przekazywały istotne wartości moralne.

Podróż powrotna była pełna rozmów na temat spektaklu, co świadczyło o dużym zainteresowaniu i zaangażowaniu uczniów. Wyjazd do teatru z pewnością pozostanie w pamięci klasowej jako wyjątkowe wydarzenie, które przyczyniło się do rozwijania pasji teatralnych oraz umiejętności krytycznego spojrzenia na sztukę.

tekst i foto: Magdalena Przetacznik

Skip to content